KURUMSAL


Temelleri 1940 yılında atılan Naksan Holding, kurumsal yönetim anlayışı ile değişimin hep bir adım önünde giderek sadece Türkiye'nin değil Avrupa'nın da en büyük ve başarılı gruplarından biri haline gelmiştir.
Başarılı yönetimi ile yurt ve dünya ölçeğindeki şirketleri bünyesinde bulunduran Naksan Holding, günümüzde Plastik Ambalajın yanı sıra, Enerji, Tekstil, Teknoloji ve Lojistik sektörlerinde faaliyet göstermektedir.
Atılan bu temel üzerinde yükselen "üretici firma" sıfatıyla, Naksan Holding; güçlü ekonomik yapısı ile ulusal ve uluslararası alanda söz sahibi bir Dünya şirketine dönüştü.

1940 yılında Gaziantep’te temelleri atılan ve Türkiye sınırlarını aşarak dünyaya uzanan Naksan Holding, bugün plastik ambalajdan, tekstile, enerjiden, lojistiğe ve bilişme kadar birçok alandaki faaliyetlerini sektör lideri olarak sürdürüyor. Bugün Naksan Holding çatısı altında, Türkiye’nin en önemli markalarını ihtiva eden, Türkiye'ye değer katan bir çok firma bulunuyor.
Kurulduğu günden bu güne entegre üretim anlayışı ve yatırım odaklı yaklaşımı ile hizmet verdiği sektörlere katma değer yaratan Naksan Holding, Türkiye’nin en büyük sanayi kuruluşları arasında yer alıyor. Naksan Holding, 7000 çalışanı ile Türkiye ekonomisine ivme kazandırmaya devam ediyor.
Sanayide, yıllık ciro ve yaratılan istihdamla Türkiye’nin önemli holdingleri arasında yer alan Naksan Holding, bugün 5 kıtada 140 ülkeye ihracat gerçekleştirerek dünya çapında adından söz ettiren bir marka oldu.
Her geçen gün faaliyet alanlarını ve yatırımlarını genişleten Naksan Holding, verimliliği benimseyen yönetim anlayışı ve kaliteli insan kaynakları ile başarılı yükseliş grafiğini sürdürüyor. Ayrıca İstanbul Sanayi Odası tarafından açıklanan Türkiye’nin en büyük 500 sanayi kuruluşu listesinde 2 şirketi ile yer alıyor.
Çalıştığı firmalara, ölçek farkı gözetmeksizin aynı kalite ve hizmet anlayışını sunmayı prensip edinen Naksan Holding; bünyesindeki firmalarıyla açıklık ve şeffaflık ilkesinden ödün vermeyerek, yatırım stratejisi doğrultusunda topluma ve sektöre katma değer yaratarak büyümeye devam ediyor.

Hedef ve İlkeler

 • Kaynakları, kurumun faydası yönünde verimli ve değer üreten bir yapıda kullanmak…
 • Görev tanımları kapsamındaki konuları geliştirmek ve değişimi beceriyle yönetmek…
 • Çalışanların görev istek ve disiplinlerini artırmak adına motivasyonlarını yükseltmek…
 • Kurumsal sosyal sorumluluklar çerçevesinde, topluma katma değer yaratmak…
 • Şeffaf, adil, tutarlı ve esnek şirket yapısını sürekli kılmak…
 • Verilen bütün sözleri, vaad edilen koşul ve zamanlamalarla hayata geçirmek…
 • Dünya standartlarında ürünler geliştirmek,
 • Gelişime açık sektörlerde yeni iş olanaklarını yakalamak,
 • En dinamik insan kıymetlerine sahip olmak.

Misyon

Kurulduğu ilk günden bu yana, adil, etik kurallara bağlı ve tutarlı iş anlayışı çerçevesinde hizmet üretmeyi ilke edinen Naksan Holding, müşteri odaklı bir kurumsal yapıyı benimsemiştir.

Hiçbir ayrım gözetmeksizin, büyük küçük çalıştığı bütün firmalara aynı kalite ve hizmeti sunmak, Naksan Holding’in insana değer kriterinde vazgeçilmez bir prensibidir. Gerçekleştirdiği yatırım, üretim, istihdam ve kalite anlayışıyla küresel düzeyde ses getirerek örnek bir şirket olmak.

Vizyon

Müşteri memnuniyetini artırma, yeni ve daha istikrarlı bir pazar yapısı oluşturma, katma değeri daha yüksek ürünlere yönelme, ihracatı artırma hedefleriyle; Naksan Holding markasını uluslararası arenada öncü bir marka haline getirmek…insan kaynakları
 • Bireysel ve kurumsal personel ihtiyaçlarını belirleyip analiz ederek, fark yaratacak özgün çözümler üretmek.

 • İnsana değer ilkesi çerçevesinde, eğitim, gelişim ve değişim yönündeki olumlu katkılara liderlik etmek.

 • Bireysel ve kurumsal eğitim, gelişim ve ilerlemeye katkıda bulunmak.

 • Beklentileri aşacak nitelikte, süreklilik taşıyan farklılıklar yaratmak. Herkesin kazanacağı çözümler üretmek.

 • Olumlu, yapıcı ve yenilikçi bir anlayışla, sürekli işbirlikleri kurmak.

 • Tüm çalışanlara ve başvuru yapanlara, gerekli özeni aynı düzeyde göstermek.

Naksan Holding’in başarısının temelinde stratejik yönetim anlayışının yanında değer oluşturmak, eldeki değerleri keşfederek Kurumsal yapımıza uygun olarak yetiştirmek, her yeni değerle de yeni bakışlar kazanmak anlayışı yer almaktadır.

Naksan Holding insan kaynakları yönetiminin hedefi; topluluk vizyonu ve iş sonuçlarına ulaşmak için değer yaratan insan kaynakları stratejileri geliştirmek ve bunları uygulamaktır.

Naksan Holding insan kaynakları stratejisi, faaliyet gösterilen her sektörde dünya standartlarında insan kaynakları yönetimi anlayışının benimsendiği, herkesin çalışmak istediği ve çalışmaktan guru duyduğu örnek bir topluluk olmaktır. Bu stratejilerin gerçekleştirilmesi için;


 • İşe alım ve terfi süreçlerinde seçici olan,

 • Çalışanları heyecan verici hedeflere yönlendiren,

 • Çalışanları yüksek performans standartlarıyla yöneten,

 • Yönetimi ve çalışanları sonuçlardan sorumlu kılan,

 • Çalışanlara potansiyellerini ve yeteneklerini kullanma fırsatı veren,

 • Üstün performansı ödüllendiren bir yönetim ekibi oluşturmak İnsan Kaynakları’nın önceliğidir.

Kariyer Naksan Holding, köklü kurumsal kültürü ve hedefleri çevresinde kenetlenen, motivasyonu yüksek, ilkeli, gelişime açık bir ekibe yatırım yapmayı, en temel prensiplerinden biri olarak değerlendirmektedir. Şeffaflık ilkesiyle her görüşe hakettiği değeri veren, kariyer gelişiminde performans kriterine öncelik tanıyan ve çalışanlarının gerek bireysel ve gerekse mesleki gelişimlerine büyük önem veren Naksan Holding, başarıyı teşvik ederek ödüllendiren bir yapıya sahiptir.

Naksan Holding bünyesinde sizin de bir yeriniz olduğuna inanıyor ve potansiyellerinizin marka adına katma değer yaratacağını düşünüyorsanız, lütfen özgeçmişinizi “İş Başvurusu” başlığı altında; isbasvurusu@naksan.com mail adresine iletiniz.İş ilanlarımız için tıklayınız...

Özgeçmişinizi,isbasvurusu@naksan.com mail adresine iletebilirsiniz.

FAALİYET ALANLARI


Çalıştığı firmalara, ölçek farkı gözetmeksizin aynı kalite ve hizmet anlayışını sunmayı prensip edinen Naksan Holding; Naksan Plastik’in ardından, Nakpilsa Dokuma, Royal Halı, Pierre Cardin Halı, Royal BCF, Adularya, Naksan Teknoloji, Elma Sepeti, Verimli Plastik ve son olarakta Türkiye’nin en köklü halı firmalarından olan Atlas Halı’yı bünyesine katarak, ilgi, enerji ve yüksek standartlarını daha geniş kitlelere ulaştırmayı başarmıştır.

2000′li yıllarda üçüncü jenerasyonun yönetim kadrolarında aktif olarak yer almasıyla kan tazeleyen Naksan Holding; üretimden dağıtıma, pazarlamadan satışa sinerji içerisinde çalışan tüm unsurları bir arada barındıran güçlü organizasyon yapısı, büyük pazar payı ve değerli işbirlikleri ile, gelecekte de bu gurur tablosunun üst sıralarında yer almaya kararlıdır.

NAKSAN HOLDİNG 1979 yılında NAKSAN PLASTİK şirketini kurup, üç adet film ve bir adet otomatik kesim makinesi ile kendi tesislerinde üretime başlamıştır.

Başarılı yönetimi ve yenilikçi anlayışı ile çok kısa sürede büyüyen ve ilk defa 1995′de Türkiye’nin ilk 500 sanayi kuruluşu arasına giren şirket, bugün yıllık 280.000 ton’u kapasitesi 7000′i aşkın çalışanı ve güçlü mali yapısı ile bir dünya şirketi olmayı başarmıştır.

2000 yılında, dokuma branda sektöründe faaliyet göstermek için Nakpilsa Dokuma San. ve Tic. A.Ş kuran Naksan Holding, yapılan pazarlama ve satış faaliyetleri ile "Nakpilsa Brandaları" bir marka haline getirmeyi başarmıştır.

Naksan Holding, 2010 yılında Türkiye’nin en köklü plastik üreticilerinden olan VERİMLİ PLASTİK firmasını bünyesine katarak kaliteye ve istihdama katkılarını artırmak için kendini sürekli yenileyerek gelişime odaklamış, bunun yanında 2018 sonlarında da Perakende Satış Sitesi olan Naksan Market (https://www.naksanmarket.com) web sitesini faaliyete geçirmiştir..

Naksan Plastik ve Enerji San. ve Tic. A.Ş.

(+90) 342 211 21 21
Adres: 1. Org.San. Bölgesi. 83118 Nolu Cd. No:6
Şehitkamil - GAZİANTEP
www.naksanplastik.com

Verimli Plastik Film ve Enerji San. A.Ş.

(+90) 232 870 00 10
Adres: Kemalpaşa O.S.B. Mah. Ansızca Sanayi Sitesi No:304
Kemalpaşa - İZMİR
www.verimliplastik.com

Nakpilsa Dokuma San. ve Tic. A.Ş

(+90) 342 211 21 21
Adres: 4. Organize Sanayi Bölgesi, 83401 Nolu Cd. No:3
Şehitkamil - GAZİANTEP
www.nakpilsa.com

2005 yılında ROYAL HALI markası ile sektöre girmiş olan Naksan Holding, bu alanda birçok yeniliğe ve başarıya imzasını atmıştır.

Royal BCF 2005 yılı başından itibaren Naksan Holding çatısı altında faaliyet göstermeye başlamıştır. Royal BCF adı altında Makina Parça Halı İpliği, Duvardan Duvara Halı İpliği ve Araba Paspasları İpliği üretmektedir.

Adı moda ile özdeşleşmiş olan PIERRE CARDIN, 2006 yılında Naksan Holdingle halı sektörüne giriş yapmıştır.

1967 yılında kurulan ATLAS HALI, Türkiye'de ve dünyada önemli başarılara imza atmış olup, 2011 yılında Naksan Holding'in çatısı altında yeniden doğmuştur.

Royal Halı A.Ş.

(+90) 444 97 95
Adres: 4. Organize Sanayi Bölgesi. 83402 No'lu Cd. No:3
Şehitkamil - GAZİANTEP
www.royalhali.com

Pierre Cardin Halı

(+90) 444 97 72
Adres: 4. Organize Sanayi Bölgesi. 83402 No'lu Cd. No:3
Şehitkamil - GAZİANTEP
www.pierrecardinhali.com

Atlas Halı Aksesuar ve Mobilya San. Tic. A.Ş.

(+90) 212 270 44 10 / 444 28 57
Adres : Yeşilköy IDTM. A1 Blok K:17 No:475
Bakırköy / İSTANBUL
www.atlashali.com

Royal Bcf

(+90) 342 211 21 21
Adres: 1. Organize Sanayi Bölgesi 18. Cd.
Şehitkamil - GAZİANTEP
www.royalbcf.com

2010 yılında Naksan Teknoloji A.Ş. kurup uluslararası kalite standartlarını uygulayan Naksan Holding, teknoloji sektörüne de adım atmıştır.

Bir e-ticaret platformu olan Elma Sepeti A.Ş., 2010 yılında Naksan Holding’e dahil olarak, Naksan Teknoloji A.Ş.’nin bir iştiraki haline gelmiştir.

Naksan Teknoloji

(+90) 212 552 27 17
Adres: Köyaltı Mevkii Çınar Cd. No:27 Yenibosna / İSTANBUL
Yenibosna - İSTANBUL

elmasepeti.com

(+90) 850 250 35 62
Adres: Altunizade Mh. Mahir İz Cd. N0:28 K:3
Üsküdar- İSTANBUL
www.elmasepeti.com

Naksan Holding olarak dokunduğumuz herkes ve her şeye ait değerlere saygı gösteren, çevre ve toplum yaşamının sürdürülebilirliği ile ülke kalkınmasını gözeten sorumlu bir kuruluş olarak enerji sektöründeki yerimizi sağlamlaştırıyoruz. Çevresel etkenlerin üretim ve tüketim faaliyetlerindeki vazgeçilmezliğini göz önünde tutarak, sürdürülebilir enerjiyi, sürdürülebilir kalkınmanın önemli bir unsuru olarak değerlendiriyoruz.

2007 yılında yılında elektrik enerjisi üretmek üzere Adularya Enerji Elektrik Üretimi ve Madencilik A.Ş. ile enerji sektörüne adım atan Naksan Holding, ülkesine çevre ile dost enerji üretebilmeyi, sağlayacağı istihdam ile birlikte Termik santral hayata geçirildiğinde yıllık bazda yaklaşık 2000 GWh elektrik üretimi ile Türkiye’nin elektrik ihtiyacının % 1′i karşılanarak ülkemizin enerjide dışa bağımlılığını azaltmayı hedeflemiştir.

2010 yılında Naksan Enerji A.Ş. yi kurarak EPDK’dan aldığı Toptan Satış Lisans ile ve portföyünde bulunan 300 MW kurulu gücü aşkın elektrik santrallerinin yanı sıra tüm Türkiye’de toptan ve perakende elektrik satış hizmeti sunmaktadır

Adularya Enerji Elektrik Üretimi ve Madencilik A.Ş.

(+90) 312 473 51 25
Adres: Mutlu Kent Mh. 1942. Cd. No:45 Çayyolu
Çankaya - ANKARA
www.adularya.com

Naksan Elektrik Enerjisi Toptan Satış A.Ş.

(+90) 212 465 30 55
Adres: :Dünya Tic. Mrk. A1 Blok 7.Kat No:269 34149
Yeşilköy - İSTANBUL
www.naksanenerji.com

SOSYAL SORUMLULUK


Global arenada rekabet eden şirketler, farklılıklarını farkındalıkları ile ortaya koymak zorundadırlar. Vizyonu geniş ve geleceği gören her kuruluş, faaliyetlerinde öncelikle toplum yararını gözetmekle yükümlüdür.
Bu duyarlılığa sahip olan Naksan Holding, faaliyet gösterdiği coğrafyaya karşı toplumsal ve çevresel sorumluluklarını, insana değer ilkesi çerçevesinde, en temel ve vazgeçilmez unsurlarından biri olarak değerlendirir. Bu doğrultuda, ülkemizin ekonomik açıdan kalkınmasına ve sosyal gelişimine katma değer yaratma hedefiyle hareket eder.
Naksan Holding gelişmiş sosyal sorumluluk anlayışını, gerek kurumsal, gerekse sivil toplum örgütleri ile ortaklaşa gerçekleştirdiği projelerle ortaya koymaktadır.

NAKSAN GÜNDEM

Haberler

Basında Biz

Videolar

GAPPLAST’TA NAKSAN RÜZGARI

Türkiye’nin en büyük ambalaj üreticisi ve sektör lideri olan Naksan Plastik A.Ş. bu yıl ikincisi düzenlenen GAPPLAST 2017 Plastik, Ambalaj, Kimya Teknolojileri, Hammadde ve Ürünleri Fuarı’nda ziyaretçilerden tam not aldı.

Gaziantep Ortadogu Fuar Merkezi ev sahipliğinde gerçekleşen GAPPLAST 2017 Plastik, Ambalaj, Kimya Teknolojileri, Hammadde ve Ürünleri Fuarı Naksan Plastik  açısından oldukça hareketli geçti. Naksan standı , fuar boyunca sektörden ve sektör dışından ziyaretçilerinin akınına uğradı.

Plastik ve ambalaj sektöründe kalite, kapasite, termin ve ürün çeşitliliği denince ilk akla gelen firma olduklarını ifade eden Naksan Holding Genel Koordinatörü Mahmut Birlik, Naksan Plastik olarak geniş ürün gamını ve teknolojilerini tüketicilere daha iyi tanıtmak amacıyla fuar katılımlarına büyük önem verdiklerini söyledi.

Birlik, ” Fuarda standımız yerli ve yabancı konuklar tarafından büyük ilgi gördü . Bu fuarlar ülkemizi ve bölgemizi tüm dünyaya temsili açısından son derece önemli. Verimli ve başarılı bir fuar süreci geçirdik. Gösterilen yoğun ilgiye teşekkür ederiz.” dedi.

Naksan Plastik’in Avrupa’nın en büyük ve en teknolojik entegre plastik tesisinden birine sahip bir kurum olduğunu sözlerine ekleyen Naksan Holding Genel Koordinatörü Mahmut Birlik, Şirket TMSF’ye devredildiği günden beri  tekrar sıçrama yaparak gücüne gü&c

NAKSAN GÜCÜNE GÜÇ KATIYOR

NAKSAN GÜCÜNE GÜÇ KATIYOR

Türkiye'nin birçok vilayetinde olduğu gibi Gaziantep'te de el konulduğunda bankaların kredi alacakları nedeniyle mevcut hesaplara bloke koyduğu, üretim yapacak hammaddesinin olmadığı, işçi ücretlerinin ödenmediği, çok sayıda firma, şahıs ve bankanın hacziyle karşı karşıya kaldığı şirketlerden birisi olan Naksan Holding’de, TMSF kayyım olarak atandıktan sonra işler rayına oturmaya başladı.

4 bin çalışanı ile gücüne güç katmaya devam eden Holding, ulusal ve uluslararası alanda ülkemizi ve şehrimizi en iyi şekilde temsil etmeye devam ediyor.

'BU DEĞERİ KORUYACAĞIZ'

Şirketlerin durumu hakkında bilgi veren Naksan Holding Genel Koordinatörü Av. Mahmut Birlik; “Son günlerde Holding ile ilgili basında yer alan haberler gerçeklerden uzak şekilde kaleme alınmıştır. Biz, bu haberlerin kötü niyetten değil eksik bilgiden kaynaklandığı kanaatindeyiz. Bu türden haberlerin, holdingin özellikle müşteriler nezdinde zorlukla yeniden tesis edilen itibarını olumsuz yönde etkileme ihtimali var. Bunu bertaraf etmek için, bir takım açıklamalar yapmakta fayda gördük.” dedi.

Av. Mahmut Birlik açıklamalarına; “Naksan Holding mevcut durumu itibariyle 4 farklı sektörde 10 şirketiyle faaliyetlerine devam etmektedir. Her bir kurum kendi sektöründe lider pozisyonda olup, 2 şirketimiz ise İSO 500’de yer almaktadır. Direkt olarak yaklaşık 4 bin çalışana istihdam oluşturan grup, dolaylı olarak 20 bin kişiye istihdam sağlamaktadır.  Holdingin toplam cirosunun yüzde 80’i plastik sektöründen elde edilmektedir.  Şu anda plastik sektörü verileri incelendiğinde de Avrupa’nın en büyük ve en teknolojik entegre plastik tesisinden birine sahip bir kurumdur. Bu bağlamda bizim önceliğimiz kamuya mal olmuş ve milli servet olarak gördüğümüz bu değerleri korumak ve daha da geliştirmek olacaktır. Ekip ve ekipmanımızla üretime odaklandık. Bunun için geldiğimiz günden beri her türlü aksiyonları aldık ve almaya da devam edeceğiz.” şeklinde devam etti

NAKSAN TOPARLANDI, DAHA DA İYİ OLACAK

Yaşanan sürece rağmen, 2017 yılında hedeflere ufak sapmalarla ulaşabileceklerini kaydeden Naksan Holding Genel Koordinatörü Av. Mahmut Birlik, "Bütün ürünlerimiz ve markalarımız müşterilerimiz tarafından tercih edilmekte ve sahip çıkılmaktadır. Elimizdeki mali veriler bize, grubun süreçten etkilendiğini ancak bunun üstesinden gelme kabiliyetinede sahip olduğunu ve gelecek dönemde de faaliyetlerine hız kesmeden devam edeceğini göstermektedir. Bizim temel gayemiz Naksan Holding ve bağlı şirketlerin faaliyetlerinin eskiden olduğu gibi bütün iş ortakları ve paydaşları ile birlikte herhangi bir kesintiye uğramadan sürdürülmesini mümkün kılmaktır. Tüm şirket çalışanları her zamanki gibi görevlerinin başında işlerine devam etmekte olup, yaşanan bu süreçte çalışanlarımız mağdur edilmemiştir. Bugün itibariyle tüm çalışanların maaşları ödenmiştir. Tüm banka kredi borçları yapılandırılmıştır. Finansal, yasal ve teknik sorunlar büyük ölçüde berraraf edilmiş olup durmuş olan üretim yeniden başlatılmış ve tam hız sürdürülmektedir. Bahsettiğim gibi önceliğimiz grubun sürdürülebilir yapısını daha da güçlendirmek ve en önemlisi Gaziantep ve ülke ekonomisine katma değer oluşturmaktır.” diyerek açıklamalarına devam etti.

GELECEĞE UMUTLA BAKIYORUZ

Naksan Holding olarak geleceğe umutla bakıyoruz  diyen Birlik, “2017 yılının, bir önceki yıla göre daha olumlu ve daha iyi geçmesini bekliyoruz. Biz, moralimizi yüksek tutarak, 2016 yılının kayıplarını telafi etmek ve 2017 yılında ekonomimizi daha güçlü kılmak için var gücümüzle çalışmaya, üretmeye, istihdam sağlamaya devam edeceğiz. 2016 yılında 15 Temmuz gibi hain bir darbe teşebbüsü ve işgal girişimiyle karşılaştık. Önemli badireler atlattık. Bu olumsuz süreçlere rağmen Naksan Holding’i tekrar ayağa kaldırmayı başardık. Amacımız daha güçlü bir Türkiye için çalışmak ve üretmektir” dedi.<

İSO 500’E NAKSAN HOLDİNG DAMGASI

Türkiye sanayinin öncü kuruluşlarından biri olmayı sürdüren Naksan Holding, “Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu” sıralamasında 2 şirketiyle yer aldı. İstanbul Sanayi Odası (İSO) tarafından açıklanan “Türkiye'nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu” 2015 yılı raporunda Naksan Plastik ve Royal Halı ile listede yer alarak önemli bir başarıya daha imza attı.

Naksan Holding

Adularya Enerji

Naksan Enerji

Naksan Plastik

Verimli Plastik

Nakpilsa Dokuma Sanayi

Atlas Halı

Royal Halı

Pierre Cardin Halı

Royal Bcf

Naksan Teknoloji

elmasepeti.com

Basınla ilgili aşağıdaki iletişim bilgilerimizden bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Hasan Küçükusta

(+90) 342 211 21 21 - Dahili : 22 43

hasan.kucukusta@naksan.com

BİZE ULAŞIN

Holding Merkez

Tel.: (+90) 212 552 27 17

Faks:(+90) 212 552 03 68 – 552 28 02

Köyaltı Mevkii Çınar Cd. No:27 Yenibosna

İstanbul / TÜRKİYE

Gaziantep

Tel.: +90.342 211 21 21

Faks:+90.342 211 22 27

1. Organize Sanayi Bölgesi 83118 Nolu Cadde No:6

Başpınar / Şehitkamil

Gaziantep / TÜRKİYE

Bize ulaşın

İletişim formundan istek ve taleplerinizi iletebilirsiniz.

İletişim Formu